Havalandırma Kanalı ve Cihazları

Yuvarlak Hava Kanalı, Kare Havalandırma Kanalı, Dikdörtgen Hava Kanalı, Prizma Hava Kanalı, Spiral Kenetli Hava Kanalı, Hava Kanalı İmalatı, Gofrajlı Hava Kanalı, Oval Hava Kanalları, İzolesiz Flex Hava Kanalları, İzoleli Flex Hava Kanalı, Boyalı Hava Kanalları,

Havalandırma Kanalları Özellikleri ?

Havalandırma kanalları sistemlerin olmazsa olmaz ekipmanları arasında hava kanalları yer almaktadır. Amaçları ortamda yer alan kirli hava ile temiz havanın yer değiştirmesini sağlayan ekipmandır. Havalandırma kanalları, ortamın yapısal durumuna, bölme sayılarına, mekanda bulunan toz, koku, duman, soğuk ve sıcak hava gibi etmenler göz önünde bulundurularak projelendirilmektedir.

Kullanılacak olan hava kanallarını çeşitleri ortamın hava debisi, kanalların yapısı, yapıda bulunan köşeler, kanal uzunluğu gibi teknik konuların yanı sıra mekan dekorasyonu da havalandırma kanalları modelini etkilemektedir. Kullanılacak olan hava kanalı hem ortamın dekorasyonunu hem de işlevini bozmamalıdır. Mekanda yer alan fanlar yardımıyla kirli hava dışarıya atıldığı gibi ayrıca dışarıdan alınan hava, havalandırma kanalları ile iç ortama aktarılır.